Етапи розробки сайту: шлях від ідеї до релізу

10 сер 2023
594 просмотра
5/ 5  (1)
Етапи розробки сайту: шлях від ідеї до релізу

Розробка сайту - це складний і довгий процес, який можна розбити на певні кроки. Сюди входить і етап розробки дизайну сайту, і програмування, наповнення контентом, тестування та багато іншого. На кожному з етапів до процесу залучають фахівців із різними компетенціями: веб-дизайнерів, маркетологів, програмістів, верстальників.

Що потрібно враховувати, створюючи сайт? Ми розуміємо, що наші клієнти найчастіше не знають, наскільки об'ємний процес стоїть за терміном "розробка сайту", тому підготували цей матеріал для того, щоб ви могли детально розібратися в кожному з етапів роботи.

Визначення завдання проєкту

Коли клієнт приходить у MEGASITE із запитом на створення сайту, наша команда насамперед розбирається в завданні і намагається отримати максимум інформації, щоб сформувати чітку мету веб-ресурсу. Саме від цього і залежатиме запропоноване рішення і метод реалізації проекту.

Цілі, яких найчастіше хочуть досягти клієнти за допомогою веб-сайту:

  • залучення нових клієнтів, партнерів, співробітників;
  • підвищення впізнаваності бренду;
  • продаж товарів і послуг.

Під час планування роботи над сайтом потрібно враховувати, що найчастіше проєкт має відповідати одразу декільком бізнес-цілям.

Аналіз ЦА і конкурентів

Наступний етап роботи над створенням сайту - це вивчення цільової аудиторії компанії, їхнього продукту і ринку загалом. Для розроблення продукту, який відповідатиме очікуванням клієнта, необхідно ретельно вивчити конкурентів у ніші, УТП бренду або його продуктів, а також потреби і заперечення основних споживачів.

Необхідно розуміти, що цей етап не можна недооцінювати, адже ресурс створюється не для існування у вакуумі, а для ефективної взаємодії з аудиторією. Це спонукає ЦА зробити дію, необхідну компанії. Тому під час створення сайту враховуються не тільки побажання бренду, а й потреби його клієнтів.

Аналіз цільової аудиторії та конкурентів

Створення технічного завдання

ТЗ - це один із ключових документів, на основі якого вибудовується весь процес створення сайту. Технічне завдання ще можна назвати етапом планування проєкту, адже в ньому прописуються всі без винятку вимоги до сайту і завдання, які мають бути досягнуті: загальний опис проєкту, структура, вимоги до дизайну, функціонал, вимоги до контенту, терміни здачі. Після того, як концепцію сайту складено і затверджено разом із клієнтом, починається наступний етап розробки.

Прототипування і дизайн

Спочатку дизайнер займається відмальовуванням прототипу кожної сторінки, на якому схематично зображує розташування блоків, розміщення ілюстрацій і тексту. Тільки після затвердження прототипу із замовником ми приступаємо до створення дизайну сайту.

Макети дизайну створюються на основі прототипу і вимог, прописаних у технічному завданні. Тут веб-дизайнер працює над створенням унікального стилю та окремих елементів - плашок, кнопок, шрифтів тощо.

Прототип і дизайн сайту

Етап верстки та програмування

На цьому етапі відмальований дизайн проходить адаптацію в HTML-код. Головна мета верстальника - це точне перенесення макета в реальний код, з правильним відображенням ілюстрацій, блоків та інших елементів. Водночас верстка має передбачати коректне відображення сайту на різних браузерах і носіях, чи то смартфон, чи то планшет, чи то ПК.

На етапі програмування зібраний верстальником "лицьовий" бік сайту, який бачить користувач, оживає і стає функціональним. Програміст працює з внутрішнім наповненням, яке включає:

  • система управління ресурсом;
  • база даних;
  • механізм завантаження;
  • приймання заявок, надсилання повідомлень та інші процеси, які залишаються поза увагою звичайних відвідувачів.

Оптимізація і додавання контенту

SEO дає змогу "просунути" сайт на верхні позиції в Google за певними запитами користувачів. Якщо у бізнесу висококонкурентна ніша, без просування в пошукових системах він буде постійно втрачати своїх потенційних клієнтів. SEO добре працює як для сайтів e-commerce, так і для корпоративних сайтів компаній.

На цьому етапі розробки ресурсу найчастіше використовується тільки перша частина SEO - внутрішня оптимізація. Сюди входить наповнення веб-сайту релевантним і якісним контентом, перелінковка сторінок, прописування мета-тегів тощо. Зовнішньою оптимізацією займаються вже після запуску проекту. Йдеться про нарощування посилальної маси на ресурс, щоб для пошукової системи він був більш вагомим і авторитетним.

Тестування і запуск

На етапі тестування тестувальник перевіряє працездатність ресурсу і його відповідність усім параметрам, прописаним у ТЗ. Оцінюється швидкість завантаження сторінок, робота функціоналу, зручність використання для людей з різними навичками, оптимізація візуала під різні браузери та розміри екранів, рівень безпеки ключових сторінок при зовнішньому впливі.

Після успішного проходження етапу тестування ресурс переноситься на домен клієнта і підключається хостинг.

Після завершення тестування і підключення всіх сервісів ресурс і всі права на нього передаються клієнту.

Технічна підтримка

Крім передання клієнту всіх прав на сайт, компанія-розробник навчає співробітників клієнта роботі з адмінпанеллю, щоб надалі вони могли самостійно оновлювати контент, додавати новини, товарні картки, сторінки, збирати аналітику поведінки користувачів на ресурсі.

У процесі експлуатації веб-сайту вже після запуску є ймовірність виявити якісь помилки у відображенні сторінок або інші проблеми. У такому разі клієнт може звернутися до розробника для усунення помилок і вирішення всіх інших питань щодо ресурсу.

Якщо ви шукайте веб-студію в Києві або по всій Україні для свого сайту, IT-компанія MEGASITE запрошує вас на безкоштовну консультацію, під час якої ми вивчимо ваше завдання і запропонуємо оптимальне рішення. Наша студія має великий досвід і приділяє увагу кожному етапу реалізації проєкту.

Що ми пропонуємо:

Щоб зв'язатися з нами, залиште заявку на сайті або зателефонуйте нам за номером +38 (095) 1000 119.

Давайте обговоримо
Ваш проект
error
Ваше ім'я
error
Ваш телефон
error
Коментар
error
Послуга
error
error
Ваше ім'я
error
Ваш телефон
error
error
Страница
Або залиште заявку
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
error
Ваше ім'я
error
Ваш телефон
error
Ваш E-mail
error
Онлайн прорахунок