Скільки коштує створити сайт у 2023 році

31 сер 2023
475 просмотров
5/ 5  (1)
Скільки коштує створити сайт у 2023 році

Плануєте замовити розробку інтернет-магазину, лендінгу або іншого веб-ресурсу для своєї компанії і хочете дізнатися, як утворюється вартість створення сайту? У цій статті ми детально розповідаємо про критерії, які впливають на ціну у 2023 році, і які нюанси під час роботи над проєктом можуть вас очікувати.

Від чого залежить ціна на розробку сайтів у 2023 році

Розробка сайту від IT-компанії MEGASITE - це повністю персоналізований проєкт, тому його вартість не може бути фіксованою і єдиною для всіх клієнтів. Підсумкова ціна розробки сайту розраховується, виходячи з масштабів бізнесу, типу ресурсу, його складності та цілей створення, використовуваних інструментів, залучених фахівців. Тому якщо ви хочете дізнатися точно, скільки коштує сайт саме для вашого бізнесу, запрошуємо вас на безкоштовну консультацію в MEGASITE. Наші менеджери прорахують ціну на сайт залежно від ваших вимог до ресурсу. Також ми зорієнтуємо вас щодо термінів розробки та відповімо на всі запитання.

З чого складається ціна розробки сайту

Створення сайту можна розбити на певні етапи, на кожному з яких задіяні певні фахівці. У переважній більшості випадків їхня робота оплачується по годинах, тому вартість веб-сайту для клієнта розраховується, виходячи з кількості годин, витрачених командою на його розробку. Розглянемо докладніше етапи розроблення веб-сайту та їхню вартість.

Як складається ціна на розробку сайту

Аналіз ринку, стратегія і складання ТЗ

Цей етап необхідний, щоб заглибитися в бізнес клієнта, вивчити його послуги та продукти. Також особлива увага приділяється дослідженню ринку і конкурентів для розуміння, що вони пропонують аудиторії і які рішення для цього застосовують. До цього етапу входить і складання портрета ЦА, яка використовуватиме веб-ресурс. Це дає розуміння потреб аудиторії, її заперечень та інструментів, які допоможуть представити компанію з найвигіднішого боку.

На основі зібраних даних прописуються цілі ресурсу, технічні вимоги до нього і шлях реалізації. Усе це оформляється в докладне технічне завдання, якими керуватимуться дизайнери та розробники на кожному з етапів.

Вартість аналітики та розробки стратегії сайту починається від $2000. Ціна на складання ТЗ варіюється від $1000 до $2000.

UI / UX дизайн

Користувач контактує з сайтом і його функціями через інтерфейс і візуальну частину. Тому яким би зручним функціоналом не володів ресурс, якщо дизайн опрацьований погано - користувачам не буде цікавий продукт. Ви можете скільки завгодно пропонувати найякісніший товар на ринку, але якщо клієнт не зможе скористатися фільтрами сортування або загубиться в навігації, купівлю він не зробить, а значить ваш бізнес втратить прибуток.

Тому коли ми говоримо про вартість створення сайту, ми завжди закладаємо оплату якісного і людяного UI/UX дизайну. Середня вартість дизайну сайту в Україні починається від $1000. У цю ціну входить як створення попереднього прототипу дизайну сайту, так і детальне відтворення всіх сторінок.

Front-End розробка

Якщо говорити просто, то Front-End розробка відповідає за "перетворення" дизайну на реальний веб-сайт, на якому працюють кнопки, відкриваються сторінки та відбувається взаємодія з користувачем. На цьому етапі роблять адаптацію сайту до різних браузерів і екранів пристроїв. Вартість Front-End-розробки стартує від $2000.

Back-End розробка

На етапі Back-end (бекенд) розробки відбувається створення серверної частини web-сайту - це бази даних, архітектура, програмна логіка, підключення сторонніх сервісів. У середньому, вартість за цей етап роботи починається від $4000.

Розробка адмін панелі

Адміністративна панель дає змогу клієнту самостійно створювати нові сторінки, додавати або приховувати товари, публікувати новини компанії тощо. Цей інструмент дає можливість працювати з web-сайтом вже після його запуску і без залучення розробників. Ціна цього етапу залежить від того, яка CMS використовується - стороння або "написана" спеціально під ваш проєкт. У середньому вартість розробки CMS з нуля стартує від $3000.

Наповнення контентом

Контент описує ваші послуги, показує всі переваги товарів і переконує купити або зробити іншу дію, яка необхідна компанії. При цьому текст може виконувати ще одну функцію - бути вагомою частиною SEO-оптимізації, яка допоможе просунути ресурс у видачі Google. Вартість наповнення контентом однієї сторінки починається від $50.

Вартість сайту залежно від його виду

Вартість сайту залежно від його виду

Розробники розрізняють різні класифікації сайтів залежно від технічних характеристик і цілей. Одна з найбільш вживаних - призначення і зміст ресурсу:

  • розробка Landing Page - це односторінковий сайт, який підходить для виконання однієї чітко визначеної мети. Наприклад, продаж квитків на концерт, презентація нового фітнес-браслета із записом на попереднє замовлення, продаж онлайн-курсу. Вартість такого веб-сайту починається від $2000;
  • сайт-візитка - ресурс з однією або кількома сторінками, на якому міститься вся інформація про компанію: її презентація, опис послуг і контакти. Такий веб-сайт для бізнесу коштує від $3000;
  • розробка корпоративного сайту - такий тип веб-сайту можна назвати розширеною версією сайту-візитки, адже інформація про компанію представлена максимально. Як правило, це високотехнологічний ресурс, який може використовуватися для комерційних, рекламних та інформаційних цілей. Такий сайт має розгорнуту інформацію про послуги і товари компанії, можливість пошуку, фото і відео галерею. Також корпоративний портал містить внутрішню область, яку використовують для роботи співробітники компанії. Ціна сайту під ключ становить від $6000;
  • розробка інтернет-магазину - у проєктах e-commerce наголос робиться на онлайн-вітрину (каталог), яка має бути організована таким чином, щоб відвідувачеві було максимально легко і швидко зробити покупку. Крім створення сторінок під кожну продуктову лінійку і товар, для інтернет-магазину необхідний специфічний функціонал: фільтри сортування, особистий кабінет покупця, кошик, інтеграція платіжних систем, панель адміністратора, відстеження статусу замовлення тощо. Тому створення сайту електронної комерції вимагає бюджету від $9000. При цьому вартість розробки eCommerce має дуже велику "вилку" через відмінності в масштабах проєкту - адже це може бути як інтернет-магазин локального бренду одягу на 30 сторінок, так і повноцінний маркетплейс, на якому представлені тисячі товарів.

Також не варто забувати про додаткові витрати - це підключення домену та хостингу, подальше обслуговування, щорічна оплата CMS, випуск нового контенту. Звичайно, ця частина витрат не зрівняється з початковою інвестицією в розробку сайту, але про неї теж варто пам'ятати.

Хочемо ще раз підкреслити, що всі цифри в цій статті - лише орієнтир, щоб ви мали приблизне уявлення про ціни у 2023 році. Якщо ви хочете дізнатися, скільки коштуватиме саме ваш проєкт, записуйтеся до нас на консультацію через кнопку зворотного зв'язку на сайті або скористайтеся функцією Онлайн-прорахунку.

Давайте обговоримо
Ваш проект
error
Ваше ім'я
error
Ваш телефон
error
Коментар
error
Послуга
error
error
Ваше ім'я
error
Ваш телефон
error
error
Страница
Або залиште заявку
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
error
Ваше ім'я
error
Ваш телефон
error
Ваш E-mail
error
Онлайн прорахунок