Вартість розробки мобільного додатка

28 вер 2023
397 просмотров
5/ 5  (1)
Вартість розробки мобільного додатка

Мобільний застосунок дає можливість бізнесу спростити взаємодію з клієнтами, адже замовити товар або отримати послугу стає набагато швидше і зручніше. Які розрізняють види додатків і скільки коштує їх розробка - поговоримо в цій статті.

Немає часу читати всю статтю й одразу хочете замовити розробку мобільного застосунку в надійній веб-студії? Просто залиште заявку на нашому сайті і ми вам зателефонуємо.

Вартість залежно від виду мобільного застосунку

Якщо розглядати класифікацію за сферою застосування, то мобільні додатки можна умовно розділити на такі групи:

  • сервіси для внутрішнього використання компанії;
  • онлайн-сервіси (наприклад, бронювання квитків, запис до лікаря);
  • ігрові;
  • для e-commerce (онлайн-покупки);
  • соціальні мережі;
  • контентні сервіси (мовні курси, новини тощо).

Серед розробників використовується типізація щодо видів ПЗ, за допомогою яких реалізовуватиметься продукт:

  • нативні програми - найбільш використовуваний варіант, ці програми створюються окремо під кожну платформу (Андроїд, iOS тощо);
  • PWA додатки - адаптивний сайт, який відкривається через браузер смартфона;
  • гібридні застосунки - універсальні рішення, які розробляються одразу під усі платформи й об'єднують у собі властивості і нативного, і веб-додатка. 

Як ви вже могли здогадатися, тип сервісу - один із головних чинників, що формують вартість розробки мобільного застосунку. Найбільша ціна тут буде у нативної програми, оскільки для кожної платформи потрібно створювати окрему версію і підтримувати її надалі.

Інші фактори, що впливають на вартість розробки програми

На розробку мобільних веб-застосунків немає єдиного прайсу, оскільки кожен проєкт індивідуальний і створюється під потреби бізнесу. Ціну можна розрахувати, зважаючи на запити клієнта, цільову аудиторію і функціонал, який ці запити вирішить. 

Загальний обсяг робіт, який впливає на вартість застосунку:

  • складність структури сервісу;
  • елементи управління;
  • наявність/відсутність інтеграцій зі сторонніми сервісами;
  • використання сервера;
  • зберігання даних;
  • складність анімації.

Кожен з перерахованих пунктів впливає на ціну розробки. Чим складніший функціонал, тим більше часу на його реалізацію витрачають фахівці. 

У нашій веб-студії MEGASITE виділяють три типи мобільних застосунків залежно від складності - це прості сервіси, застосунки середнього рівня і складні сервіси. Щоб розібратися, з чого складається вартість розробки мобільного застосунку, розглянемо кожен вид детальніше.

Вартість створення мобільного додатка в Україні

Простий застосунок

Для реалізації такого сервісу потрібен простий базовий дизайн і впровадження кількох основних функцій. Як правило, на такий проєкт потрібно 1,5-2 місяці, а вартість починається від $3000. 

Додатки середнього рівня

У такому сервісі дизайн уже складніший, є 3-5 основних функцій, 10-15 екранів, особистий кабінет. Тут може бути інтеграція платіжних систем, можливість зворотного зв'язку, система бонусів, підтримка авторизації через пошту або соцмережі. Час на розробку такого застосунку - від 3 місяців. Вартість - від $5000.

Складні сервіси

До таких застосунків належать високонавантажені та багатофункціональні сервіси. У них може бути впроваджено 5-10 функцій, а кількість екранів більше 20. Також тут присутні складні інтеграції та системи оплати, підключені кілька систем аналітики даних, є складні анімації. На розробку проєкту такого рівня знадобиться не менше 8 місяців, а вартість починатиметься від $10000. 

Додаткові елементи, які впливають на те, скільки коштуватиме написати застосунок:

  • функція пошуку;
  • кілька мовних версій;
  • чат і повідомлення;
  • інтеграція з картами;
  • відстеження геолокації;
  • реєстрація та авторизація;
  • унікальні рішення в дизайні.

Також варто розуміти, що вартість може змінитися в процесі розробки за ініціативою самого клієнта, якщо він захоче додати якісь функції, які не були обумовлені на етапі планування роботи.

Етапи розробки мобільного застосунку

Робота над створенням сервісів для смартфонів і планшетів включає певні етапи, які необхідно пройти незалежно від складності та функціоналу:

  1. Аналітика - розділяється на дві частини: складання технічного завдання та підготовки прототипу. ТЗ або Product Vision необхідне, щоб зафіксувати всі вимоги до веб-додатку. За цим документом працюватимуть розробники та дизайнери. На етапі прототипування створюються макети сторінок, які дають уявлення про те, який вигляд матиме підсумковий продукт.
  2. Дизайн - без цього фундаментального етапу неможливо розробити мобільний застосунок. Тут триває робота з UI- і UX-дизайном. UX-дизайн відповідає за логіку роботи сервісу, внутрішню структуру, функціонал. Мета UI-дизайну - зробити гармонійний зовнішній вигляд за рахунок правильно підібраних кольорів, шрифтів, анімації тощо.
  3. Розробка додатку. На цьому етапі якраз і йдеться про вибір між нативною і гібридною (кросплатформною) розробкою, про яку ми вже говорили на початку статті. Вибір програмування впливатиме на терміни та бюджет. 
  4. Серверна частина - цей етап найбільш важливий для таких проєктів, як соціальні мережі та месенджери, тобто там, де є високе навантаження. Серверна частина має працювати дуже швидко і максимально коректно, при цьому бути безпечною для зберігання даних. 
  5. Тестування - це етап перевірки готового сервісу, який потрібен для усунення всіх можливих недоліків. Тут перевіряються всі функції сервісу, відображення на різних екранах, сценарії використання тощо.
  6. Розміщення в магазинах - щоб про продукт дізналися користувачі, його потрібно розмістити в App Store, Google Play та іноді Huawei. Для цього наша команда готує спеціальні скріншоти, іконки, презентацію. 
  7. Технічна підтримка - застосунки необхідно періодично оновлювати і "підлаштовувати" під запити користувачів та оновлення iOS і Android. 

Як обрати компанію для розробки застосунків? Вивчайте портфоліо студії і звертайте увагу, чи були у них схожі кейси. Також хорошим рішенням стане протестувати на собі застосунки, які раніше створювала команда. Так ви зможете оцінити рівень професіоналізму та увагу до деталей. 

IT-компанія MEGASITE запрошує вас на безкоштовну консультацію щодо вашого проєкту. Наш менеджер дізнається всі деталі і зможе прорахувати вартість розробки. Наша веб-студія в Києві входить до ТОП-3 розробників України і має безліч успішних кейсів з розробки веб-додатків різної складності. Щоб записатися на консультацію, залиште заявку на сайті або зателефонуйте нам за номером +38 (095) 1000 119.

Давайте обговоримо
Ваш проект
error
Ваше ім'я
error
Ваш телефон
error
Коментар
error
Послуга
error
error
Ваше ім'я
error
Ваш телефон
error
error
Страница
Або залиште заявку
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
error
Ваше ім'я
error
Ваш телефон
error
Ваш E-mail
error
Онлайн прорахунок