Одні тренди веб-дизайну переходять з року в рік і стають "золотим стандартом" в оформленні сайту, інші ж набирають популярності, а потім їхня актуальність сходить нанівець. Тож які ж тенденції популярні у 2024 році і чи є серед них ті, які затримаються з нами надовго? Команда MEGASITE постаралася відповісти на ці питання в цій статті.
Однозначно не варто робити весь сайт у 3D-дизайні, бо в багатьох випадках це виглядатиме недоречно. Однак додавання певної кількості 3D-елементів істотно доповнить загальну концепцію сайту. При цьому 3D-елементи можуть бути як статичними, так і анімованими. Як варіант, можна виконати в такому стилі кнопки або певні інтерактивні елементи, візуалізації, інфографіки. Також 3D-об'єкти можуть бути використані як фон і карта будівлі.
Головний принцип використання 3D-дизайну - не перевантажити ресурс великою кількістю об'ємних деталей. Інакше ефект від цього прийому буде втрачено.
Яскраві кольорові рішення - це один із головних трендів 2024 року. Тепер можна не боятися занадто насичених відтінків, адже вони надають інтерфейсу сторінок особливої енергії та динамічності. Яскрава кольорова палітра допоможе передати креативність компанії та створити по-справжньому унікальний дизайн. Акцентні кольори допомагають створити у відвідувачів сайту правильний настрій і встановити емоційний зв'язок.
За допомогою насиченого кольору можна виділити нестандартний елемент, привернути увагу до потрібних блоків або створити вражаючі текстові елементи. Однак не варто забувати, що в дизайні вебсайту має бути баланс, а отже яскравими краще зробити тільки акцентні елементи, а не повністю всі сторінки.
Наступний тренд йде врозріз із двома попередніми і підходить для проєктів, які транслюють лаконічність і простоту. У такому дизайні присутня мінімальна кількість елементів, аскетизм форм, стислість і відсутність декоративних ефектів. Як правило, у такому веб-дизайні багато порожнього простору між об'єктами, що дає змогу утримувати акцент саме на продуктах компанії та контенті.
На сайті, виконаному в стилі мінімалізм, присутня проста навігація і легка послідовність під час оформлення замовлення. Мінімалізм - це не просто тренд. Це стиль, який уже присутній на ринку не перший рік і залишатиметься таким самим актуальним і надалі.
Довгий час шрифти із зарубками вважалися моветоном, а натомість їм дизайнери віддавали перевагу гротескним шрифтам. Але все нове - це добре забуте старе. Антиквою так давно не користувалися у веб-дизайні, що ці шрифти одразу стали трендом. Вони здаються чимось незвичним і одразу привертають увагу своїми формами.
Варто сказати, що загалом експерименти з типографікою у 2024 році на піку популярності. Тут має місце і текст як фоновий елемент, і ефект шуму на тексті, і гіперболізовані заголовки, і анімовані контентні блоки.
Інтерактивна анімація дає змогу користувачам взаємодіяти з компонентами веб-сторінки. Це робить сайт доброзичливішим і функціональнішими, що зі свого боку сприяє глибшій взаємодії з контентом.
Наприклад, це можуть бути кнопки з анімацією, які змінюють свій колір або фон під час наведення на них курсору. Цікавим рішенням є тестування застосунку або іншого сервісу прямо на промо-сайті. Така інтерактивна анімація дає користувачам можливість протестувати продукт, не переходячи за сторонніми посиланнями.
Хочемо підкреслити, що під час застосування будь-якого нового елемента або зміни всієї концепції дизайну наша команда проводить глибоку аналітику поведінки відвідувачів, щоб зрозуміти, наскільки зручні для них ці нововведення. Також варто сказати, що найчастіше анімації та інтерактивні елементи прописуються ще на етапі складання технічного завдання (ТЗ) сайту.
Колажні елементи у веб-дизайні - це різні фотографії, ілюстрації, намальовані вручну фрагменти, які зібрані воєдино і становлять єдине композиційне ціле. Створюється враження, що всі елементи вирізані з газет і журналів і вставлені на сайт. Це надає дизайну більшого об'єму, жвавості, а також привертає увагу користувачів, розставляючи необхідні акценти.
Боїтеся, що на сайті кнопку з оффером буде погано видно відвідувачам? Тоді цей тренд веб-дизайну для вас. Якщо раніше кнопка мала бути помітною, але не надто виділятися на тлі інших елементів, то зараз вона стає не просто загальною, а гігантською. Кнопка може бути на половину або на всю ширину екрана, вузька або супер широка.
Але вся майстерність дизайнера полягає в тому, щоб незважаючи на значні розміри залишити для користувача зрозумілу функцію цієї кнопки. Інакше є ризик, що відвідувачі сприйматимуть цей гіперболізований елемент як просте оформлення тексту, і підуть із сайту, не здійснивши цільову дію.
Тренд на використання плавних переходів різних кольорів дедалі більше набирає популярності. При цьому, якщо раніше в градієнті найчастіше використовували два кольори, то тепер на піку популярності більш складні переходи, що складаються з 3-5 кольорів. Градієнти можна використовувати для фонів сторінок або окремих блоків, проте у 2024 році ми все частіше спостерігатимемо цей прийом в оформленні невеликих елементів сайту, наприклад, шрифтів, фігур, анімацій, карток.
Хочете замовити сайт із сучасним трендовим дизайном? IT-компанія MEGASITE запропонує рішення, яке максимально відповідатиме духу і цінностям вашої компанії.
Наша команда пропонує такі послуги:
Щоб отримати безкоштовну консультацію щодо вашого проєкту, заповніть форму зв'язку на нашому сайті або зателефонуйте за номером +38 (095) 1000 119.