Навіть якщо на сайті представлений необхідний відвідувачеві товар або послуга, найімовірніше він піде, якщо зіткнеться з незручним меню, нечитабельним текстом або погано підібраними кольорами. Неякісний дизайн сайтів підриває довіру користувачів до бізнесу і змушує йти їх до конкурентів. Щоб цього не сталося, необхідно знати, які помилки в дизайні сайту відлякують клієнтів, і як цього уникнути.
Конверсія - це показник ефективності сайту, який відображає, скільки відвідувачів здійснили потрібну дію:
І багато що тут залежить від того, чи залишиться клієнт на сайті після першого відвідування, чи одразу закриє його. Рішення, яке він прийме, багато в чому залежить від якісного дизайну. Тому під час створення сайтів варто ретельно продумати кожен елемент. Зрозумілий інтерфейс, зручна навігація, продумані кольори у веб-дизайні не тільки створюють позитивне враження про ваш ресурс, а й формують довіру до бренду.
Як показує практика, застарілий або непродуманий дизайн знижує довіру користувачів і конверсії. Ситуація погіршується, якщо при цьому з ресурсом ще й незручно взаємодіяти.
Меню, посилання, кнопки та інші інтерфейсні компоненти допомагають відвідувачам швидко знаходити потрібну інформацію. Якщо навігацію недопрацювати, пошук ускладнюється, через що клієнти можуть покинути ресурс, не досягнувши мети. Тому особливу увагу треба звернути на такі моменти:
Якщо навігація сайту не буде продумана, користувачеві буде важко взаємодіяти з ресурсом, і він піде.
Меню допомагає користувачеві швидко знаходити інформацію. Якщо воно відсутнє або важкодоступне, клієнти можуть покинути ресурс, оскільки банально не зможуть зрозуміти, як ним користуватися.
Якщо хочете отримати від клієнтів інформацію, ретельно продумайте форми. Усі запитання мають бути зрозумілими і по суті. Складні та довгі форми для заповнення відлякують відвідувачів, вони не хочуть витрачати на них свій час. Це може призвести до відмови від покупки або реєстрації, що знижує конверсію.
Користувачі звикли до стандартних інтерфейсів, особливо на таких ресурсах, як інтернет-магазини. Незвичний дизайн може ускладнити роботу з сайтом, оскільки викличе у відвідувачів внутрішній дискомфорт. Це негативно позначиться на загальному враженні від ресурсу і може стати причиною, через яку клієнт від нього відмовиться.
Якщо в мережі немає інформації про компанію та товар/послугу, довіра користувачів знижується, оскільки це виглядає підозріло. Тому треба подбати про те, щоб відгуки були не тільки на порталі, а й у соцмережах, на відомих форумах.
Перевантаження контенту в дизайні сайту, велика кількість спливаючих вікон ускладнює сприйняття інформації та відлякує клієнтів. Мінімалістичний дизайн, навпаки, полегшує роботу з ресурсом, що сприяє підвищенню конверсії.
Так називають видиму частину веб-сторінки, яку користувач бачить одразу після завантаження, без необхідності прокрутки. Перший екран формує перше враження про ресурс і допомагає утримати увагу клієнта. Відлякати його може неправильне поєднання кольорів у дизайні сайту, дрібні літери, відсутність ціни на товар та інші моменти.
Важливо підібрати кольори в дизайні сайту, які:
Такі помилки веб-дизайнерів, як надлишок яскравих кольорів, збільшують когнітивне навантаження, заважаючи сфокусуватися на основних елементах. Поганий контраст між текстом і фоном погіршує читабельність, викликаючи дискомфорт. Від кольорів для дизайну сайту, які не підходять тематиці, треба відмовитися, оскільки вони можуть знизити довіру до ресурсу.
Користувачі, заходячи на сайт з мобільних пристроїв, можуть зіткнутися з ситуацією, коли картинка зміщується, а навігацію не видно, що негативно позначається на їхньому досвіді і може призвести до відмови від ресурсу. Адаптивний дизайн забезпечує правильне відображення на будь-яких пристроях, покращуючи досвід і утримуючи клієнтів.
Якщо ви хочете замовити сучасний і функціональний сайт, дизайн якого викликатиме довіру у клієнтів, звертайтеся до IT-компанії Megasite в Києві. Наша команда щороку посідає перші місця серед веб-студій в Україні, тому що наш досвід дає змогу реалізовувати проєкти різної складності на найвищому рівні.