Що простіше користувачеві орієнтуватися на сайті, то кращі поведінкові показники. Якщо йому доводиться довго шукати потрібну інформацію, клієнта можна втратити назавжди. Тому дуже важливо зробити ресурс зі зрозумілою структурою, цікавим дизайном і без технічних помилок. Фахівці веб-студії в Києві MEGASITE впевнені, що з цим завданням допоможе впоратися юзабіліті сайту.
Юзабіліті - це повне оцінювання вебсайту, спрямоване визначити, наскільки ефективно клієнт взаємодіє з ресурсом і чи досягає своїх цілей. Для цього оцінюються такі критерії юзабіліті:
Спеціально навчені люди проводять тестування через веб-інструменти. Щоб виявити потенційні проблеми, експерти:
Щоб отримати потрібний результат, краще замовити послугу комплексної оцінки юзабіліті сайту. Аналіз статистики допомагає розробити ефективні заходи, спрямовані на поліпшення юзабіліті сайту.
Перше, на що звертають експерти увагу під час аналізу юзабіліті сайту - його структура. Контент треба розсортувати за розділами, щоб клієнт зміг швидко знайти інформацію. Для цього зазвичай застосовують ієрархічну структуру:
Не забувайте про головне правило юзабіліті: не можна перевантажувати ресурс зайвою інформацією і сильно відхиляться від його теми, щоб не збити з пантелику користувачів.
Основи юзабіліті - правильно продумана навігація. Клієнт має чітко усвідомлювати, де перебуває і що робити далі. Для цього треба:
Усі навігаційні елементи мають бути простими та зрозумілими. Використовуйте чіткі та короткі назви для розділів і посилань. Уникайте складних термінів і абревіатур, які можуть заплутати користувача.
Якщо сторінка завантажуватиметься довше 5 сек., висока ймовірність, що користувач піде до конкурентів. Щоб цього не допустити, необхідно дотримуватися таких принципів юзабіліті сайту:
Онлайн-бізнес повинен регулярно моніторити продуктивність свого сайту з використанням інструментів і вносити відповідні поліпшення. Також необхідно розглянути перехід на протокол HTTP/2, який підтримує множинні запити по одному з'єднанню, і забезпечує більш ефективну передачу даних.
Адаптивний веб-дизайн - ще один важливий аспект, який покращує взаємодію користувача з ресурсом. Це означає, що портал коректно й оптимально відображається на різних пристроях і роздільній здатності екрана, зокрема на десктопних комп'ютерах, ноутбуках, планшетах, смартфонах.
Під час створення сайту зверніть увагу на дизайн. Саме від нього залежить, чи сподобається користувачеві ресурс. Щоб уникнути суб'єктивної оцінки, важливо застосовувати стандартні рішення, до яких звикли користувачі:
Уникайте перевантаженості при розробці дизайну. Що менше непотрібних елементів і відволікаючих чинників, то легше користувачеві зосередитися на головній меті.
Користувач заходить на сайт, щоб отримати певну інформацію. Тому переконайтеся, що пропонуєте йому цікавий контент, який відповідає SEO-оптимізації. З цією метою варто замовляти текст у професійних копірайтерів, які розуміють, як написати контент за всіма правилами SEO.
Щоб зробити якісне web-юзабіліті, необхідно перевірити безліч моментів, і недосвідчений користувач може упустити деякі пункти. Ми склали для вас контрольний список питань, на які обов'язково треба дати відповідь, роблячи перевірку юзабіліті сайту:
Щоб ваш ресурс був цікавий користувачам, довірте розробку сайту в Україні професіоналам - фахівцям IT-компанії MEGASITE. Працюючи над проєктом, ми враховуємо найдрібніші нюанси, в т. ч. ретельно оцінюємо юзабіліті сайту.
Зверніться до веб-компанії MEGASITE, і отримайте сучасний сайт, який буде максимально зручним для ваших клієнтів!