Тренди мобільної розробки

03 лис 2023
242 переглядів
5/ 5  (1)
Тренди мобільної розробки

Розробка мобільних застосунків для iOS і Android - один із найперспективніших напрямів у бізнесі, оскільки смартфонами користується понад 70% населення планети. Головне - відстежувати тренди, щоб запропонувати клієнтам актуальний мобільний застосунок.

UX дизайн: останні тренди

У 2023-2024 роках популярні такі тренди в мобільній розробці UX дизайну:

 • темні теми;
 • підвищений контраст;
 • адаптивні макети;
 • розпізнавання жестів;
 • цікаві ефекти;
 • експерименти з анімацією;
 • стильна асиметрія;
 • великі шрифти, якщо інша частина простору використовується розумно, не "перевантажена";
 • сміливі, контрастні кольори, градієнти;
 • 3D зображення;
 • значки, що реагують на натискання.

Тренди в UX дизайні постійно змінюються. Якщо хочете, щоб ваш застосунок мав стильний і сучасний вигляд, зверніться до перевіреного розробника MEGASITE - веб-студії в Києві, де працюють досвідчені UX дизайнери, які відмінно знають всі тренди в мобільній розробці, і здатні запропонувати актуальний і цікавий продукт.

Додатки з відеокамерою (відеозв'язок)

Особливою популярністю в індустрії мобільних додатків користуються програми, які дають змогу людям спілкуватися через відеозв'язок. Такі додатки популярні не тільки завдяки дистанційній роботі. Людям, які перебувають далеко один від одного, недостатньо лише чути співрозмовника, вони хочуть бачити його обличчя, реакцію на слова. Тому є всі підстави вважати, що цей тренд буде популярним довгі роки.

Медичні додатки та програми для смарт-годинників

Дедалі більше людей дбають про своє здоров'я, тож особливою популярністю користуються медичні додатки для смартфонів і смарт-годинників. У першому випадку показники часто треба вводити вручну (дані артеріального тиску, пульсу), у другому все відбувається автоматично: девайс зчитує дані з руки.

Сучасні програми аналізують показники та надають звіт про здоров'я користувача. За потреби рекомендують візит до лікаря. Також вони дають поради щодо тренувань, попереджають про перевантаження та інше.

Додатки на основі штучного інтелекту

Ще один тренд - додатки на основі штучного інтелекту. Мобільна розробка стала можливою завдяки доступності такого інструменту ШІ, як машинне навчання. Тепер програмісти можуть створювати додатки, які постійно вчаться й адаптуються до поведінки користувача, враховують його інтереси. Прикладом такого мобільного сервісу є Spotify. Він складає індивідуальні плейлисти та рекомендації пісень на основі музики, якій надає перевагу цільова аудиторія (ЦА).

Додатки з використанням Low-Code і No-Code

На ринку мобільних додатків популярністю користуються програми, для створення яких не потрібні навички кодування. Це оптимізує розробку платформи, оскільки дає змогу заощадити гроші та час. Також існує тенденція до інтеграції мобільних платформ low-code з такими технологіями, як штучний інтелект, машинне навчання, Інтернет речей.

Тренди в розробці мобільних додатків у 2024 році

Тренди розробок: послуги мобільного банкінгу (Fintech технології)

Користувачем зручно оплачувати рахунки за допомогою смартфонів, тому інтерес до мобільного банкінгу щороку зростає. Багато стартапів пропонують клієнтам вигідні умови за рахунок нижчих комісій, ніж у звичайних банках, а в деяких випадках - її відсутність.

Важливу роль у розробці додатків відіграє штучний інтелект. Він дає змогу пропонувати клієнтам персональні пропозиції на основі їхніх уподобань.

Також важливо дати користувачеві можливість зробити покупку, не виходячи з програми. Сервіс, який надає таку послугу, приверне більше клієнтів, ніж програма, де її немає.

Тренди в мобільній розробці: AR-технології

Інноваційні технології доповненої реальності (AR) все міцніше впроваджуються в наше життя. Торкнулися вони і мобільних додатків, оскільки пропонують ЦА цікавий і захопливий досвід. Наприклад, меблевий магазин може запропонувати мобільний сервіс, де користувач "подивиться" і "оцінить", який вигляд матиме стіл із каталогу в його будинку. Шанси, що меблі буде не тільки куплено, а й покупець повернеться, збільшуються в рази.

Захист даних

Дуже важливо, щоб дані користувача були надійно захищені в мобільному, а також у веб-додатку, що відкриваються в Гугл та інших браузерах. Найменший витік інформації, віруси - це крах проекту. Висока ймовірність, що користувачі відмовляться його завантажувати на користь більш надійних програм.

Тому не дивно, що для розробки мобільних застосунків IT-компанії все частіше використовують методи DevSecOps. Вони передбачають впровадження найкращих практик безпеки на кожному етапі розроблення проєкту і після запуску.

Методика DevSecOps спирається на такі принципи:

 • тісна співпраця команди, яка розробляє застосунок, займається технічним обслуговуванням і безпекою. Їхня спільна мета: зробити якісну, безпечну мобільну платформу;
 • за безпеку програми відповідає кожен член команди. Звітуючи про свою виконану роботу, він розповідає, яких стандартів захисту дотримувався;
 • усі процеси, які відповідають за безпеку, автоматизуються, вимоги підводяться до необхідних стандартів;
 • команди, які відповідають за розробку, програмування, технічне обслуговування, постійно вдосконалюють свої знання в галузі безпеки; 
 • кожен етап роботи має проходити тестування, зокрема на безпеку.

Дуже важливо, щоб мобільна розробка від самого початку була довірена перевіреній IT-компанії, яка дотримується всіх вимог безпеки. Тільки так можна бути впевненим, що дані надійно захищені.

Де замовити трендовий мобільний і веб-додаток

Хочете замовити просунутий додаток, який відповідає останнім тенденціям ринку? Зверніться в IT-компанію MEGASITE. У нас працюють досвідчені фахівці, які уважно відстежують останні тенденції, скрупульозно підходять до кожного етапу робіт:

 • вивчаємо ринок; 
 • складаємо детальне технічне завдання як для розробки мобільних додатків, так і для розробки веб-застосунків, які відкриваються в Google та інших браузерах;
 • розробляємо дизайн з урахуванням останніх трендів;
 • ретельно продумуємо функціонал;
 • звертаємо особливу увагу на зручність користування додатком;
 • уважно тестуємо кожен етап робіт;
 • впроваджуємо в додаток надійну систему безпеки;
 • забезпечуємо якісне технічне обслуговування.

Щоб із нами зв'язатися, заповніть заявку на сайті. Менеджер зателефонує і відповість на всі запитання.

Давайте обговоримо
Ваш проект
error
Ваше ім'я
error
Ваш телефон
error
Коментар
error
Послуга
error
error
Ваше ім'я
error
Ваш телефон
error
error
Страница
Або залиште заявку
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
error
Ваше ім'я
error
Ваш телефон
error
Ваш E-mail
error
Онлайн прорахунок