Веб-додаток: що це таке, типи, переваги, принцип роботи

16 гру 2023
282 переглядів
5/ 5  (1)
Веб-додаток: що це таке, типи, переваги, принцип роботи

Веб-додатки міцно вкоренилися в досвіді інтернет-користувачів, при цьому часто вони навіть не розуміють, що щодня їх використовують. Що таке веб-додаток, у чому його відмінність від сайту або додатка для смартфона, і як цей інструмент допомагає компаніям розвиватися і підвищувати продажі - все це ми розглянемо в цій статті.

Веб-додатки - що це і як вони працюють

Web-додаток - це програмне забезпечення, яке відкривається безпосередньо у вікні браузера або телефону. При цьому користувачеві немає необхідності встановлювати додаток на ПК або ноутбук і займати його пам'ять. Усі файли розміщуються на сервісах, звідки інформація і надсилається безпосередньо користувачеві.

Візуально мало хто здогадується, що використовується саме веб-додаток, оскільки він максимально схожий на стандартний сайт. Однак головною особливістю першого інструменту є його висока функціональність: робота з даними в режимі online, редагування фото- і відеофайлів, продаж/купівля товарів тощо. Основне, що потрібно для роботи - стабільний доступ до інтернету.

Коли ми говоримо про те, як працює веб-додаток, слід знати такий факт. Незалежно від того, в якій сфері використовуються web-додатки, для комунікацій, eCommerce, фінансового сектору, - цей інструмент працює за єдиною системою. Існують три компоненти продукту - клієнтська частина для взаємодії з користувачем, серверна частина, яка відповідає за внутрішні процеси, і база даних, де знаходяться всі файли.

Переваги web-додатків

Одразу хочемо підкреслити, що веб-додаток нічим не кращий за мобільний застосунок або класичний сайт. Однак є низка ситуацій, за яких це рішення видається більш логічним та ефективним для певних проєктів:

  • веб-додатки доступні на всіх пристроях і браузерах. Тому користувач може відкрити свій обліковий запис на будь-якому носії без прив'язки до конкретного гаджета;
  • економлять пам'ять, особливо цей момент актуальний для мобільних телефонів;
  • можуть легко масштабуватися порівняно з моб. версією;
  • для web-додатків не потрібно вручну встановлювати нові версії, оскільки інформація оновлюється автоматично;
  • обслуговувати веб-продукт значно простіше і дешевше, ніж мобільну версію;
  • часто веб-додатки мають вищий рівень безпеки, оскільки їхні дані розміщуються на віддаленому сервері. Це дає можливість зробити інформацію менш вразливою для злому порівняно з софтами для смартфонів.

Загалом, переваги web-застосунків дають нам чудовий механізм для реалізації широкого функціоналу і прямої комунікації з аудиторією.

Головна відмінність веб-додатка від сайту

Різниця в тому, що на сайті міститься статична інформація, яка призначена для ознайомлення. Якщо розглядати web-додаток, то тут ми говоритимемо про дії та складні функції - користувач не тільки ознайомлюється з інформацією, а й безпосередньо з нею взаємодіє. Наприклад, бронює квитки, купує товари, проводить транзакції, веде листування тощо.

Одна з особливостей web-додатків у тому, що в них присутня розширена аутентифікація. Після того, як користувач зайшов у свій обліковий запис, у нього з'являється можливість створювати, завантажувати і проводити інші маніпуляції з контентом.

IT-компанія MEGASITE пропонує повний спектр послуг щодо розробки та запуску веб-додатків. Наша команда створює функціональні та адаптивні електронні торгові майданчики, особисті кабінети, адмін панелі, додатки доставки, платформи для освіти. Щоб замовити розробку веб-додатку, просто зателефонуйте нам за номером +38 (095) 1000 119.

Web-додатки - типи, переваги та принцип роботи

Види веб-додатків

Усі відомі нам web-продукти можна розділити на три великі категорії. Розглянемо докладніше кожну з них:

  • додатки SPA - це односторінкові додатки, в яких присутнє динамічне оновлення. Це сторінка зі статичною основою, і оновлюється в ній тільки певний елемент, який потрібен користувачеві. Серед переваг SPA-технології можна виділити швидку швидкість завантаження через непостійний зв'язок із сервером;
  • додатки MPA - багатосторінковий додаток, який постійно тримає зв'язок із сервером і повністю оновлює сторінку після кожної дії користувача. На відміну від SPA, MPA легко піддається SEO-просуванню і чудово підходить як веб-додаток для електронної комерції;
  • додатки PWA - цей продукт об'єднує в собі властивості і мобільного додатка, і web-додатка. Цю сторінку можна розкрити як у звичайному браузері, так і зберегти у вигляді іконки на робочому столі свого гаджета. При цьому такий продукт може частково працювати без підключення до інтернету.

Вище ми розглянули види за структурою побудови сайту. Однак є й інші класифікації веб-додатків. Види за призначенням, які відповідають на запитання "Для чого потрібні веб-додатки":

  • сфера eCommerce;
  • соціальні мережі;
  • освітні платформи;
  • програми для роботи з даними;
  • корпоративні портали для внутрішньої роботи офісу;
  • системи бронювання (квитків, готелів тощо).
  • кур'єрські доставки.

Розробка мобільних застосунків і веб-продуктів дає можливість бізнесу вибудувати якісну взаємодію зі своєю аудиторією, а це, своєю чергою, безпосередньо впливає на збільшення продажів і успіх компанії.

Приклади web-додатків

На самому початку цієї статті ми говорили, що ви навіть можете не здогадуватися, що вже давно користуєтеся веб-продуктами:

  • управління проєктами та завданнями. Найпопулярніший продукт із цієї ніші - Trello;
  • онлайн-редактори. Ці сервіси дають змогу обробляти текст, фотографії, відео, створювати ілюстрації. Найвідоміші приклади - Google Docs, Photoshop, Canva;
  • бронювання та туризм. Веб-продукти, які допомагають нам шукати номери в готелях, бронювати авіаквитки, шукати туристичні екскурсії в будь-якій країні - Airbnb, Booking;
  • соціальні мережі. Веб-версії Facebook, Instagram, Telegram, Twitter, Zoom;
  • електронна комерція. Платформи зі зручним інтерфейсом для пошуку, вибору та оформлення покупки потрібного товару - eBay, Amazon, ROZETKA, Prom.ua;
  • онлайн-банкінг. Надання доступу до особистих рахунків і послуг банку через web-додатки. Популярний приклад - десктопна версія Приват24.

Веб-студія в Києві MEGASITE запрошує вас на консультацію, де ми детально розглянемо можливості використання цієї технології у вашому проєкті. Щоб замовити розробку веб-додатка або обговорити співпрацю, залиште заявку на нашому сайті, і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Давайте обговоримо
Ваш проект
error
Ваше ім'я
error
Ваш телефон
error
Коментар
error
Послуга
error
error
Ваше ім'я
error
Ваш телефон
error
Страница
error
Або залиште заявку
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
error
Ваше ім'я
error
Ваш телефон
error
Ваш E-mail
error
Онлайн прорахунок