Як розкрутити сайт у Google

Павло Бойченко
Павло Бойченко
SEO-спеціаліст
08 вер 2023
277 переглядів
5/ 5  (1)
Як розкрутити сайт у Google

Сайт створюється для певної мети, це можуть бути продажі товарів в інтернеті, залучення нових клієнтів тощо. Але жоден сайт не буде ці цілі виконувати, якщо немає трафіку. Тому для розкрутки ресурсу варто поговорити про просування в Google. Що це таке, у чому його переваги, за допомогою яких механізмів виконується оптимізація? Відповіді на всі ці запитання ви отримаєте в нашій статті.

Переваги просування сайту в Google

Жителі США та Європи, зокрема й України, за статистикою за 2023 рік використовують саме пошукову систему Гугл. Крім цього, частка ринку Google становить 91%, що робить її найпопулярнішою і найбільш використовуваною пошуковою системою у світі. Погодьтеся, що вкладення і робота над просуванням сайтів у Гугл того варті.

Високі позиції у видачі дають бізнесу потужний ривок і масштабують продажі. Головні переваги від просування в Google:

 • ваш сайт отримує дуже багато відвідувачів, які вже цікавляться вашими товарами або послугами. Що вище ресурс стоїть у пошуковій видачі, то частіше до вас заходитимуть люди. За статистикою, користувачі дуже рідко доходять до другої сторінки Гугл, вважаючи за краще робити вибір між першими 10 сайтами;
 • ви отримуєте вже "підігрітий" трафік. Як правило, пошуковий запит вводять люди, які вже обізнані про якийсь товар і хочуть або його краще вивчити, або вже готові до покупки. Тому якщо ваш сайт стоїть на перших місцях за запитом, до вас приходитимуть користувачі, вже зацікавлені в вас;
 • просування відразу за великою кількістю запитів дає можливість "приводити" людей не тільки на конкретний товар, а й на весь сайт. При цьому можна використовувати ключові слова таким чином, щоб один і той самий товар або група товарів видавалася в Google навіть при введенні синонімів і близьких за змістом фраз;
 • результат від просування сайтів у Гугл зберігається надовго. Навіть якщо ви поставите на паузу оптимізацію або взагалі перестанете нею займатися, ресурс ще достатню кількість часу зберігатиме свої позиції в пошуковій видачі. Але варто враховувати, що чим ніша конкурентніша, тим швидше вас витіснять із топа.

Основний мінус розкрутки сайтів у Google, який і відлякує більшість власників - це велика кількість часу для досягнення результату (порівняно з іншими методами просування). Наприклад, щоб вивести сайт за високочастотними запитами в топ, може знадобитися 10-12 місяців. Для низькоконкурентних ніш, у середньому, потрібно витратити 2-4 місяці.

Переваги просування сайту в Google

Способи просування сайту в Google

Існує два способи просування сайту в пошуковику Google - це SEO і контекстна реклама. Розглянемо кожен метод окремо.

SEO просування

SEO (Search Engine Optimization) - це технологія просування сайту в Google за певними пошуковими запитами, які цікаві компанії. В основі роботи лежить розуміння алгоритмів пошукової системи і робота з ними, щоб вона виводила його на перші позиції за ключовими фразами.

Під час побудови видачі алгоритм Google використовує складну формулу сортування, що враховує десятки параметрів. Гугл не розкриває цих критеріїв, даючи тільки рекомендації, яким має бути сайт і контент на ньому. Загалом ідеться про корисний і зручний для людей ресурс. Однак на практиці, якщо у вас конкурентна ніша, то яким би корисним не був сайт, він не зможе пробитися в топ видачі, навіть якщо технічна реалізація і контент будуть ідеальними.

SEO для просування в Гугл передбачає такі маніпуляції з сайтом:

 • формування релевантного семантичного ядра;
 • написання оптимізованого контенту;
 • опрацювання юзабіліті сайту і поведінкових факторів;
 • опрацювання структури сайту;
 • перелінковка сторінок усередині ресурсу;
 • зовнішня оптимізація або нарощування "ваги" сайту завдяки розміщенню посилань на інших ресурсах, просування в соцмережах (SMM) тощо.

Ми назвали основні етапи просування, при цьому кожен пункт розбивається на безліч завдань, які можуть виконуватися різними фахівцями.

Контекстна реклама Google Ads

Контекстна реклама налаштовується під потрібні бізнесу пошукові запити, водночас сайт демонструється на першій сторінці, вгорі перед органічною видачею. Цей інструмент допомагає швидко залучити клієнтів на ресурс.

Такий метод просування сайтів у Гугл дає змогу за короткий термін збільшити кількість продажів, залучити нову цільову аудиторію і підвищити впізнаваність компанії. При цьому кабінет Google Ads дає можливість зробити дуже тонкі налаштування показу реклами, захоплюючи тільки потрібну нам ЦА.

Види контекстної реклами:

 • таргетована реклама;
 • пошукова;
 • товарна;
 • відеореклама;
 • ремаркетинг;
 • банерна.

Команда MEGASITE в ряді випадків рекомендує використовувати відразу в комплексі і SEO просування сайтів, і контекстну рекламу - так ми досягаємо максимального результату від просування ресурсу в Гугл.

Способи просування сайту в Google

Важливі критерії ранжування

Ранжування - це сортування веб-сайтів у видачі пошукової системи за певним запитом. На верхніх позиціях перебувають ті ресурси, які, на думку Гугл, найбільше відповідають запиту і є авторитетними.

Основні фактори ранжування Google:

 • якісний та оригінальний контент - веб-сайт має давати людям користь і повністю задовольняти їхній запит. Тексти мають бути зручними для читання, унікальними, структурованими і написаними мовою користувача. Такі ж вимоги висуваються і до використовуваних ілюстрацій;
 • мобільна версія - наявність мобільної версії вебсайту для онлайн-бізнесу критично важлива, тому що більшість людей шукають інформацію в інтернеті та здійснюють покупки за допомогою смартфона. Алгоритм Гугл не дозволяє просунути в топ веб-сайти, у яких відсутня адаптація під різні екрани і пристрої;
 • швидке завантаження - ваш ресурс має швидко завантажуватися, інакше пошуковик знизить його у видачі. Водночас повільне завантаження сторінок погано впливає на статистику поведінки користувачів, що зі свого боку теж знижує його позиції в Google;
 • періодичне оновлення семантики - потреби користувачів з часом змінюються, тому семантичне ядро необхідно періодично переглядати і доповнювати новими ключовими фразами.

Якщо вас цікавлять послуги з просування сайтів у Google, IT-компанія MEGASITE запрошує на безкоштовну консультацію щодо вашого проєкту. Наша веб-студія в Києві входить до списку найкращих в Україні, тому ви можете повністю довіритися нашому досвіду в просуванні веб-проектів. Ми ж своєю чергою зробимо все можливе, щоб ваш сайт приносив якомога більше прибутку і стимулював розвиток бізнесу.

Давайте обговоримо
Ваш проект
error
Ваше ім'я
error
Ваш телефон
error
Коментар
error
Послуга
error
error
Ваше ім'я
error
Ваш телефон
error
Страница
error
Або залиште заявку
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
error
Ваше ім'я
error
Ваш телефон
error
Ваш E-mail
error
Онлайн прорахунок