Уявіть, що ви заходите на сайт, а кожна його сторінка відкривається довгі 5-10 секунд. Швидше за все, вже після кількох переходів вам набридне чекати, і ви відмовитеся користуватися ресурсом. Примітно, що швидкість сайту важлива не тільки для користувачів, а й для його успішного потрапляння в ТОП видачу. Ціна повільного завантаження висока, оскільки під час ранжування пошуковики такий ресурс ставлять на нижчі позиції, що призводить до втрати клієнтів.
Детальніше, як можна оптимізувати сайт для поліпшення завантаження, розповідаємо в цій статті.
Останні оновлення в алгоритмах пошукових систем спрямовані на те, щоб просувати сайти, які забезпечують швидкий, стабільний і якісний користувацький досвід. Google, Bing та інші пошукові системи розширюють свої можливості, оцінюючи поведінку користувачів на порталі та обробляючи складні запити на основі ШІ.
Так, у нещодавніх оновленнях Google додав нові параметри та уточнив вагу таких метрик, як:
Це дає змогу пошуковим системам точніше оцінювати швидкість сайту та стабільність його завантаження. Швидкі та візуально стійкі сторінки отримують додаткову перевагу в ранжуванні.
Роботу ресурсу можна прискорити різними методами, але спочатку важливо зрозуміти, що викликає повільне завантаження. У цьому допоможуть такі сервіси, як:
Якщо ви в процесі розробки, оцінювати швидкість завантаження сайту необхідно комплексно, особливу увагу звернувши на описані нижче моменти.
Так називають повідомлення, які браузер надсилає серверу для отримання потрібних компонентів (зображення, текст, стилі, скрипти), щоб завантажити веб-сторінку. Кожен запит потребує часу на обробку сервером. Тому чим їх більше, тим довше користувач чекає, поки сайт завантажиться.
Якщо знизити кількість HTTP-запитів, портал відкриватиметься швидше. Оптимізацію завантаження сторінки можна виконати, якщо об'єднати CSS і JavaScript файли, увімкнути асинхронне завантаження скриптів, налаштувати кешування.
Чистий і короткий код - основа швидкої роботи ресурсу, тому оптимізація завантаження сайту передбачає усунення:
Оптимізувавши код, ви зменшите розмір файлів HTML, CSS і JavaScript, що прискорить завантаження ресурсу.
Сайти часто інтегруються зі сторонніми сервісами - посиланнями на соцмережі, вбудованими плеєрами, платіжними системами, програмами, які відстежують статистику. Кожен із цих елементів не тільки пов'язує ресурс з іншим порталом, а й робить його залежним тією чи іншою мірою. І природно, гальмують відкриття сторінок. Тому для прискорення завантаження й ефективного просування сайту знизьте кількість сторонніх скриптів і сервісів.
Збережіть копії файлів порталу (фото, стилі, скрипти) у браузері або на сервері CDN. І тоді, коли клієнт повторно зайде на сторінку, основні дані будуть завантажуватися з кешу, а не із зовнішнього комп'ютера. Оптимізація завантаження сайту прискорює його роботу, особливо при повільному інтернеті.
Графіка дуже важка і сильно уповільнює відкриття сторінок, тому важливо подбати про оптимізацію зображень для хорошої швидкості завантаження сайту, наприклад:
Також впровадьте відкладене завантаження зображень (Lazy Loading). Так називають метод оптимізації швидкості завантаження сайту, за якого вони відкриваються лише тоді, коли стають видимими у вікні браузера, а не відразу під час відкриття сторінки.
Інший варіант - створити мініатюру, після натискання на яку перед користувачем постає потрібний контент. Також можна зробити так, щоб файли довантажувалися фоново, після відкриття сторінки. Впровадження Lazy Loading добре впливає на збільшення швидкості завантаження сайту і заощадить трафік, що важливо при обмеженому інтернеті.
Сторінки, які мало важать, завантажуються швидше. Підключіть gzip-стиснення, щоб зменшити їхній розмір. Після цього контент архівуватиметься на сервері перед надсиланням і розпаковуватиметься в браузері. Це дає змогу зробити текстові файли на сторінці легшими на 50-70%, і портал завантажується швидше.
Важливо зменшити кількість редиректів (перенаправлень) на сайті, щоб забезпечити його швидку та ефективну роботу. Кожен редирект створює додатковий HTTP-запит, що уповільнює ресурс. Тому їхній надлишок негативно позначається на користувацькому досвіді та позиціях ресурсу в пошуковій видачі.
Потрібен ефективний оптимізований ресурс, який швидко завантажується, надає користувачеві зручний інтерфейс, якісний контент і продуману навігацію? Зверніться до IT-компанії Megasite, яка займається створенням сайтів та їхнім просуванням. Ми надаємо послуги на ринку України понад 10 років, і за цей час створили багато цікавих проєктів, які принесли прибуток нашим клієнтам. Заповніть форму на сайті, - наш менеджер зателефонує і відповість на всі питання щодо ціни, термінів розробки і т.д.