Коли постає питання виводу бізнесу в онлайн, підприємці стикаються зі складним вибором: як саме створити інтернет-магазин? Бо виявляється, що шляхів для цього дуже багато. Але єдиного правильного рішення для всіх не існує: ви маєте зробити власний вибір на основі бюджету компанії, специфіки бізнесу, ваших цілей та планів на майбутнє.
CMS (Content Management System/Система керування контентом) — це просте програмне забезпечення для створення сайтів. Наприклад, відомі WordPress або Joomla. Створення інтернет-магазину на відкритих CMS коштує недорого, але вимагає від підприємця-замовника досвіду в IT-сфері. Процес передбачає вибір розробника, точне формування технічних завдань і перевірку якості виконання.
Щоб якось розширити можливості інтернет-магазину, використовують модулі (розширення) — міні-програми, які працюють у комплексі з вашою CMS та виконують певні функції. Наприклад, деякі моделі дозволяють створювати фотогалереї чи форуми на сайті, інші — захищають від вірусів або дозволяють оптимізувати магазин під пошукові системи.
Але при створенні інтернет-магазину з використанням додаткових модулів може виникнути багато проблем: баги, обмежена кількість платіжних інтеграцій, стандартні функції пошуку, неякісні фільтри, неможливість вносити корективи в дизайн тощо.
Якщо вам достатньо стандартизованого інтернет-магазину без індивідуального підходу, але не влаштовує обмеженість відкритих CMS, придивіться до SaaS-платформи.
SaaS (software as a service) — це готові програмні сервіси для формування сайтів на їх основі. Тобто модель, за якої використання сервісом оплачується як послуга. Наприклад, українська платформа створення брендових інтернет-магазинів Shop-Express. Тут можна створити інтернет-магазин за кілька хвилин, сплачуючи користування щомісяця або щороку.
Інтернет-магазин на базі SaaS може бути вигідним рішенням для стартапу без окремого бюджету на розробку. Найбільш популярний даний вид послуг серед підприємців малого та середнього бізнесу, які хочуть швидко запустити онлайн-продажі.
SaaS-платформи виключають недоліки відкритих CMS, надаючи користувачу більш гнучкі можливості:
Зміна дизайну та налаштування без звернень до програмістів.
Великий каталог від 500 до 50000 одиниць товарів.
Адаптованість під всі типи мобільних пристроїв.
Багатомовність інтернет-магазину.
Інтеграції з різними платіжними системами та логістичними операторами.
Інтеграції з Google Shopping, Facebook та Instagram.
Інтеграції з маркетплейсами.
Головне, що за весь час користування сайтом вам не потрібно піклуватись про продовження хостингу, оновлення CMS та її безпеку. На сучасних SaaS-системах також можна замовити розробку інтернет-магазина під ключ з індивідуальними налаштуваннями.
“Коли ви замовляєте сайт у фрилансера чи веб-студії, будь-яке технічне оновлення не буде швидким або його не буде взагалі. Але у нас всі магазини знаходяться під контролем і якщо клієнту потрібно технічно оновити магазин, ми це одразу робимо. Іноді коригуємо те, що сам клієнт не помітив. Наприклад, якщо змінилась api Нової пошти, ми одразу вносимо зміни у всіх інтернет-магазинах, щоб інтеграція функціонувала коректно. Тому працювати гуртом на платформі - це означає швидко отримувати фідбек і знати, що тобі точно допоможуть у вирішенні будь-якого питання”, - Алла Петриченко, співзасновниця платформи Shop-Express.
Якщо ваша мета — створити багатофункціональний та унікальний інтернет-магазин на основі індивідуальних рішень, тоді краще за все звернутись до розробників. Головна перевага кастомної розробки інтернет-магазину — це відповідність вашому баченню та завданням бізнесу.
Команда Megasite, що входить в ТОП-3 веб-студій України, перед початком створення сайту проводить фундаментальний аналіз ринку та заглиблюється в бізнес клієнта. На основі цих даних фахівці генерують робочу стратегію з урахуванням найкращих рішень саме для вашого бізнесу.
Кастомна розробка інтернет-магазину має наступні переваги над готовими рішеннями:
Унікальний функціонал згідно з задачами та потребами бізнесу.
Висока швидкість завдяки оптимізованій функціональності.
Ексклюзивний дизайн для ідентичності бренду.
Безмежні можливості масштабування..
Розробники втілюють в життя будь-які ідеї замовника, реалізують індивідуальні побажання в дизайні або функціоналі. Такий інтернет-магазин можна масштабувати без кордонів! Головне — звернутися до перевірених фахівців, бо від їх професіоналізму залежить успіх всього проєкту.
Якщо у вас мінімальний бюджет, вузька спеціалізація і не так багато товарів, ви можете створити сайт на основі популярної відкритої CMS. Якщо ви маєте великий асортимент, потребу в швидкому старті, в інтеграціях з платіжними системами та подальшому просуванні інтернет-магазину — придивіться до SaaS-платформи.
Але робота в декількох сегментах ринку, постійне масштабування та потреба в індивідуальних рішеннях для бізнесу — це абсолютно інший вимір проєкту. В такому разі радимо звернутись до експертів та розробити інтернет-магазин на основі кастомного дизайну та функціоналу.