Інтернет змінив спосіб ведення та просування бізнесу. В даний час практично всі фірми мають власний сайт, на якому розміщується інформація про послуги та продукцію. Щоб WEB-ресурс допомагав клієнтам та приносив прибуток власникам, він має добре працювати. Тому мета будь-якого проекту – покращити швидкість завантаження сайту. Це один із основних показників, від якого залежить поведінка користувачів.
При високій конкуренції в мережі недостатньо створити сайт з красивим дизайном і наповнити його цікавим контентом. Сьогодні залучити та утримати клієнтів може лише швидкодіючий продукт, тому оптимізація швидкості завантаження для сайту є однією з основних цілей будь-якого проекту. Більшість пошукових систем враховують, із якою швидкістю завантажується ресурс. Як показало багато досліджень, сучасна людина не любить чекати і якщо сторінка завантажується більше трьох секунд, більшість користувачів її покидають.
Збільшення швидкості завантаження сайтів позитивно впливає на розвиток бізнесу:
Під час розробки сайтів фахівці детально опрацьовують юзабіліті, що включають прискорення завантаження ресурсу. Пошуковики та користувачі не люблять WEB-сторінки, які працюють повільно. Єдиного стандарту для швидкості завантаження ресурсу не встановлено. Параметр може відрізнятись залежно від сфери бізнесу, локації, типу платформи. Нормальною швидкістю завантаження блоку інформації вважається 2-3 секунди, але якщо за цей час сторінка не відкривається, багато потенційних покупців переходять до конкурентів. Щоб зрозуміти, як покращити швидкість завантаження сайту, слід розібратися в причинах, які уповільнюють його роботу. Виправити ситуацію можуть допомогти такий підхід та механізми.
Одна з основних причин, що гальмує роботу невеликих сторінок. Ресурсів хостингу може бути недостатньо для поточного навантаження. Спробуйте розширити CPU та дискову систему. Проблему може вирішити збільшення ресурсів.
Причиною слабкої роботи WEB-сторінки може бути розмір Frontend файлів сайту, зменшення якого прискорить швидкість завантаження. Видаліть порожні рядки, зайві прогалини, непотрібні теги.
Код JAVASCRIPT створює анімацію, додає на сайт цікаві елементи та слайдери. Це цікаво, але багато важить і не завжди правильно завантажується, тож можна видалити. Якщо скрипти необхідні на сторінці, установіть їх після завантаження контенту, що також покращить роботу.
Візуальний контент привертає увагу, але слід зловживати важкими картинками. Одне з правил заповнення сайту – використовувати відповідний розмір зображень. Підбирайте якісні картинки невеликого обсягу або стискайте їх за допомогою онлайн-сервіру. Для фотографій підійде формат JPEG, для ілюстрацій, іконок та логотипів використовуйте PNG. Також допомагає видаляти непотрібні зображення. Спробуйте максимально очистити сайт, що суттєво покращить його роботу.
Механізм знижує навантаження на сервер. КЕШ зберігає інформацію, яка надходить у систему клієнта, тому при повторному завантаженні браузер не отримуватиме дані з сервера. Кешування істотно підвищує продуктивність і вважається одним із найефективніших способів збільшення швидкості завантаження сайту.
Найшвидше завантажуються легкі сторінки. Для стиснення даних скористайтесь технологіями ZIP та GZIP, що мінімізує з боку браузера запити до сервера. Також фахівці рекомендують розділити контент на частини та розмістити його на різних сторінках.
Якщо самостійно не вдається покращити роботу сайту, послугу під ключ можна замовити у Веб студії у Києві. Ціна залежить від обсягу та складно роботи, тому розраховується індивідуально для кожного клієнта.