Хмарні технології дають можливість зберігати файли не на девайсі користувача, а на віддаленому, добре захищеному комп'ютері. Для компанії це важливо, оскільки можна не купувати дорогі сервери, платити за регулярні оновлення, технічну підтримку. Крім того, за наявності пароля і логіна доступ можливий з будь-якої точки світу, де є інтернет, що дає змогу співробітникам з різних країн разом працювати над проєктами.
Якщо говорити простими словами, то «хмара» (cloud) - це технологія, що дає змогу зберігати файли на віддаленому сервері, який надає провайдер своїм клієнтам. Сервер - це надпотужний комп'ютер, здатний вмістити величезну кількість файлів. Після укладення договору користувачеві виділяється окреме місце, захищене від зломів.
Таким чином, у хмарі зручно зберігати:
Примітно, що призначення хмарних технологій - не тільки зберігання даних. Користувач також може працювати з ними - коригувати, видаляти, надсилати іншим. Будь-які зміни зберігаються автоматично, в деяких випадках їх можна скасувати.
Cloud-технології дають низку переваг, які роблять їх популярними не лише у звичайних користувачів, а й у бізнесі.
Переваги віддаленого доступу очевидні:
Таким чином, хмарні технології через віддалений доступ до файлів полегшують роботу з даними, що підвищує загальну продуктивність користувачів.
Хмарні платформи автоматично оновлюють програми безпеки, що знімає з користувачів обов'язок щодо встановлення нових версій. Це означає, що вони завжди працюють з новітніми версіями ПЗ, а це знижує ризики, пов'язані із застарілим програмним забезпеченням.
Cloud-технології зручні тим, що користувачі платять лише за ті ресурси, які використовують, а в деяких випадках користуються ними зовсім безкоштовно. Наприклад, коли завантажують фото і файли на Гугл Диск, якщо обсяг інформації не перевищує 15 Гб.
Такий варіант особливо зручний для компаній, робота яких пов'язана із сезонним попитом, коли потрібно тимчасово збільшити потужність. Це дає змогу краще контролювати витрати і грамотно розпоряджатися бюджетом.
Провайдери зазвичай забезпечують високу безпеку за допомогою таких технологій:
Сервери стоять у дата-центрах, де безпека забезпечується на найвищому рівні. Доступ до приміщення суворо контролюється з використанням паролів доступу, систем відеоспостереження. На випадок вимкнення електрики дата-центри оснащені джерелами безперебійного живлення та резервними генераторами.
Хмарні технології дають змогу значно заощадити бюджет, оскільки немає потреби в обслуговуванні фізичної інфраструктури - серверів, системи зберігання даних тощо. Відповідно, зменшуються витрати і на IT-персонал, оскільки багато функцій (оновлення, безпека) бере на себе провайдер.
Виділяють такі типи хмарних технологій:
Вибір хмари залежить від потреб користувача або компанії. Публічні варіанти забезпечують простоту і доступність, приватні - безпеку і контроль, тоді як мультихмара, гібридна хмара допомагають знайти баланс між ефективністю і гнучкістю. Перш ніж віддати перевагу тому чи іншому варіанту, варто оцінити, які ресурси та функції важливі для виконання конкретних завдань.
Ми використовуємо хмару практично щодня, коли перевіряємо пошту або завантажуємо фото на Гугл Диск. Не обійтися без хмарних технологій і бізнесу, який може реалізувати безліч завдань, зокрема:
Хмарні платформи на кшталт Zoom, Microsoft Teams або Google Meet можна використовувати для онлайн-зустрічей, обміну файлами, спільної роботи над проєктами, незалежно від їхнього місця розташування.
Також cloud-технології ідеально підходять для роботи з Big Data, оскільки дають змогу швидко обробляти величезні обсяги даних. Це сприяє виявленню трендів, прогнозуванню поведінки клієнтів, оптимізації бізнес-процесів, ухваленню обґрунтованих рішень.
IT-компанія MEGASITE знає все про роль хмарних технологій у розвитку бізнесу, тому пропонує передові рішення, які забезпечать вашому бізнесу гнучкість, безпеку і можливість масштабування.
Ви зможете автоматизувати процеси, працювати з інформацією в режимі онлайн, швидко адаптуватися до змін. Ефективне управління даними забезпечить надійність усіх операцій. Щоб дізнатися більше про послугу і замовити створення сайту, зв'яжіться з менеджером MEGASITE, і він відповість на всі питання.