Що таке хмарні технології: визначення та застосування

17 жов 2024
39 просмотров
5/ 5  (1)
Що таке хмарні технології: визначення та застосування

Хмарні технології дають можливість зберігати файли не на девайсі користувача, а на віддаленому, добре захищеному комп'ютері. Для компанії це важливо, оскільки можна не купувати дорогі сервери, платити за регулярні оновлення, технічну підтримку. Крім того, за наявності пароля і логіна доступ можливий з будь-якої точки світу, де є інтернет, що дає змогу співробітникам з різних країн разом працювати над проєктами.

Що таке хмарні технології?

Якщо говорити простими словами, то «хмара» (cloud) - це технологія, що дає змогу зберігати файли на віддаленому сервері, який надає провайдер своїм клієнтам. Сервер - це надпотужний комп'ютер, здатний вмістити величезну кількість файлів. Після укладення договору користувачеві виділяється окреме місце, захищене від зломів.

Таким чином, у хмарі зручно зберігати:

  • файли та документи - тексти, таблиці, презентації, PDF;
  • фото, відео, музику, фільми;
  • резервні копії даних з комп'ютерів, телефонів і серверів, які допомагають відновити інформацію в разі поломки пристрою;
  • додатки для віддаленої роботи, які не потребують завантаження на пристрої користувачів;
  • бази даних;
  • проєкти та розробки.

Примітно, що призначення хмарних технологій - не тільки зберігання даних. Користувач також може працювати з ними - коригувати, видаляти, надсилати іншим. Будь-які зміни зберігаються автоматично, в деяких випадках їх можна скасувати.

Особливості та переваги хмарних технологій

Cloud-технології дають низку переваг, які роблять їх популярними не лише у звичайних користувачів, а й у бізнесі.

Віддалений доступ

Переваги віддаленого доступу очевидні:

  • немає необхідності зберігати великий обсяг даних на своєму пристрої, що добре позначається на його продуктивності;
  • не потрібно носити з собою фізичні гаджети із записаною інформацією;
  • можна працювати з будь-якого місця - дому, офісу, в іншому місті. Це особливо важливо для людей, які працюють віддалено або багато подорожують;
  • файли зберігаються в захищених дата-центрах (місцях, де стоять сервери), що зменшує ризик їх втрати через крадіжку або поломку пристрою;
  • ресурси хмари можуть гнучко збільшуватися або зменшуватися, що залежить від потреб користувача. Наприклад, за додаткову плату можна швидко розширити обсяг зберігання файлів;
  • cloud дає змогу кільком користувачам одночасно працювати над одними й тими самими файлами/проектами.

Таким чином, хмарні технології через віддалений доступ до файлів полегшують роботу з даними, що підвищує загальну продуктивність користувачів.

Автоматичні оновлення

Хмарні платформи автоматично оновлюють програми безпеки, що знімає з користувачів обов'язок щодо встановлення нових версій. Це означає, що вони завжди працюють з новітніми версіями ПЗ, а це знижує ризики, пов'язані із застарілим програмним забезпеченням.

Модель «pay-as-you-go» - плати під час використання

Cloud-технології зручні тим, що користувачі платять лише за ті ресурси, які використовують, а в деяких випадках користуються ними зовсім безкоштовно. Наприклад, коли завантажують фото і файли на Гугл Диск, якщо обсяг інформації не перевищує 15 Гб.

Такий варіант особливо зручний для компаній, робота яких пов'язана із сезонним попитом, коли потрібно тимчасово збільшити потужність. Це дає змогу краще контролювати витрати і грамотно розпоряджатися бюджетом.

Захист даних

Провайдери зазвичай забезпечують високу безпеку за допомогою таких технологій:

  • шифрування файлів - дані кодуються як на етапі передачі, так і зберігання;
  • двофакторна автентифікація - користувачі мають пройти два рівні перевірки, наприклад, окрім пароля ввести і код, який прийшов за смс на телефон;
  • регулярне резервне копіювання - на випадок раптового збою обладнання або ПЗ.

Сервери стоять у дата-центрах, де безпека забезпечується на найвищому рівні. Доступ до приміщення суворо контролюється з використанням паролів доступу, систем відеоспостереження. На випадок вимкнення електрики дата-центри оснащені джерелами безперебійного живлення та резервними генераторами.

Економія ресурсів

Хмарні технології дають змогу значно заощадити бюджет, оскільки немає потреби в обслуговуванні фізичної інфраструктури - серверів, системи зберігання даних тощо. Відповідно, зменшуються витрати і на IT-персонал, оскільки багато функцій (оновлення, безпека) бере на себе провайдер.

Хмарні технології: визначення та застосування

Види хмарних технологій

Виділяють такі типи хмарних технологій:

  • публічна хмара (Google Drive, iCloud) - підійде як простим користувачам, так і компаніям. Тут зручно зберігати файли, працювати з документами, запускати додатки. Можна купити платні пакети, які не вимагають значних інвестицій. З мінусів - публічна хмара має обмежений обсяг зберігання даних, не можна виконувати операції, не передбачені програмою;
  • приватна хмара - створена спеціально для однієї організації, тому не можна переслати дані в зовнішню програму, що гарантує підвищену безпеку. Приватна хмара підходить великим компаніям, які потребують гнучкої та адаптивної інфраструктури. Мінус - висока ціна і витрати на техпідтримку;
  • гібридна хмара - секретні документи можна зберігати в приватній хмарі, інші - в публічній. Таким чином фірма може оптимізувати грошові витрати, забезпечивши високу безпеку;
  • мультихмара - передбачає застосування декількох хмарних сховищ від різних постачальників послуг. Варіант підходить компаніям, які хочуть знизити залежність від одного провайдера, забезпечивши підвищену надійність на випадок, якщо в його системі буде збій. Крім того, мультихмара дає змогу використовувати унікальні продукти кожного провайдера, яких немає у конкурентів.

Вибір хмари залежить від потреб користувача або компанії. Публічні варіанти забезпечують простоту і доступність, приватні - безпеку і контроль, тоді як мультихмара, гібридна хмара допомагають знайти баланс між ефективністю і гнучкістю. Перш ніж віддати перевагу тому чи іншому варіанту, варто оцінити, які ресурси та функції важливі для виконання конкретних завдань.

Де застосовують cloud-технології

Ми використовуємо хмару практично щодня, коли перевіряємо пошту або завантажуємо фото на Гугл Диск. Не обійтися без хмарних технологій і бізнесу, який може реалізувати безліч завдань, зокрема:

  • створити корпоративний портал - чудовий варіант, якщо планується автоматизація бізнесу або в штаті багато віддалених співробітників. Розробка сайту під ключ допомагає повністю налаштувати в хмарі внутрішню роботу компанії - створити бізнес-чати, кімнати для конференцій, розділи для різних відділів та інші важливі елементи;
  • працювати з CRM-системою - у хмарі зберігаються відомості про покупців, товар, документи. Менеджери її використовують для надсилання email-розсилки, обробки лідів;
  • налаштувати бухгалтерський облік - у хмарі можна вести фінансову звітність, генерувати податкові декларації, управляти платежами. Можливість отримати доступ до бухгалтерії в будь-який момент спрощує контроль за фінансами;
  • створити базу даних для роботи з усіма електронними документами компанії, забезпечуючи безпеку і доступність у будь-який час.

Хмарні платформи на кшталт Zoom, Microsoft Teams або Google Meet можна використовувати для онлайн-зустрічей, обміну файлами, спільної роботи над проєктами, незалежно від їхнього місця розташування.

Також cloud-технології ідеально підходять для роботи з Big Data, оскільки дають змогу швидко обробляти величезні обсяги даних. Це сприяє виявленню трендів, прогнозуванню поведінки клієнтів, оптимізації бізнес-процесів, ухваленню обґрунтованих рішень.

Хмарні технології для розвитку бізнесу

IT-компанія MEGASITE знає все про роль хмарних технологій у розвитку бізнесу, тому пропонує передові рішення, які забезпечать вашому бізнесу гнучкість, безпеку і можливість масштабування.

Ви зможете автоматизувати процеси, працювати з інформацією в режимі онлайн, швидко адаптуватися до змін. Ефективне управління даними забезпечить надійність усіх операцій. Щоб дізнатися більше про послугу і замовити створення сайту, зв'яжіться з менеджером MEGASITE, і він відповість на всі питання.

Давайте обговоримо
Ваш проект
error
Ваше ім'я
error
Ваш телефон
error
Коментар
error
Послуга
error
error
Ваше ім'я
error
Ваш телефон
error
Страница
error
Або залиште заявку
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
error
Ваше ім'я
error
Ваш телефон
error
Ваш E-mail
error
Онлайн прорахунок