Скільки часу займає SEO-просування сайту

Павло Бойченко
Павло Бойченко
SEO-спеціаліст
11 гру 2023
165 переглядів
5/ 5  (1)
Скільки часу займає SEO-просування сайту

Якщо ви розглядаєте варіант просування вашого сайту за допомогою SEO, то найімовірніше, хочете розуміти, через який часовий проміжок цей інструмент принесе результати. У цій статті ми поговоримо про те, скільки часу потрібно для розкрутки сайту в Google, і які чинники можуть вплинути на терміни.

Як швидко можна вивести сайт у ТОП?

Приступаючи до просування, варто розуміти, що розраховувати на швидкі результати - це робити стратегічну помилку. Терміни просування сайту за допомогою SEO не можуть тривати кілька тижнів або місяць, оскільки це довгий процес, що має накопичувальний ефект.

Скільки часу займає СЕО-просування сайту? Щоб отримати перші результати, в середньому знадобиться 2-4 місяці. Однак за цей час веб-сайт або інтернет-магазин можна вивести в топ тільки за деякими, не найбільш конкурентними запитами. Якщо ж ми говоримо про більш істотні показники, то їх можна спостерігати тільки через 7-8 місяців роботи. Однак у найконкурентніших нішах процес просування веб-сайту може зайняти і більше часу.

Ці ж терміни ми називаємо і для тих, хто цікавиться, скільки часу йде саме на розкрутку магазину. У цьому разі все залежить від конкуренції в ніші й того, наскільки сильними є сайти в топі видачі. Зокрема, наша студія займається просуванням інтернет-магазинів як в Україні, так і на міжнародному ринку. Тому під час оцінювання вашого проєкту ми дамо реальні терміни на основі нашого досвіду.

"Гра вдовгу" часто стає вирішальним фактором не на користь цього інструменту. Коли власники бізнесу розуміють, скільки часу потрібно для розкрутки сайту, то відмовляються від SEO-просування на користь більш швидких методів.

Однак тут варто розуміти перевагу пошукової оптимізації перед іншими інструментами - навіть після припинення роботи SEO-фахівця ваш ресурс триматиметься в топі й отримуватиме цільовий трафік ще довгий час. Погодьтеся, що далеко не всі методи просування здатні давати такий самий результат.

Які чинники впливають на швидкість SEO-просування

Швидкість просування сайту залежить від багатьох факторів:

 • сфера бізнесу - чим більше конкурентів, тим складніше завдання стоїть перед SEO-фахівцем. Але це працює і у зворотний бік: чим нижча конкуренція або в топі перебувають "слабкі" сайти, тим менше часу знадобиться, щоб зайняти перші позиції у видачі;
 • вік домену - якщо веб-сайт ще молодий, то пошуковики не дадуть йому так просто вийти в топ. Чим домен старший, тим більше довіри він викликає;
 • бюджет на просування сайту - якщо він сильно обмежений, то бізнес не зможе дозволити собі досвідченого SEO-фахівця, який зможе дати хороший результат. До того ж через маленький бюджет може страждати якість контенту та інші сфери, які також важливі для успішного просування;
 • початковий стан ресурсу - багато що залежить від наявної структури, правильного або неправильного HTTPS, повільного завантаження сторінок тощо. Є помилки, які виправити досить легко. Але є веб-сайти, які потребують глобальних виправлень.

Також до факторів, які впливають на те, скільки часу займає СЕО-просування сайту, варто віднести зручність взаємодії з веб-сайтом, наявність мобільної версії, регіон просування і так далі.

Команда IT-компанії MEGASITE від самого початку розробляє сайти, які не вимагають доопрацювань перед запуском SEO, і приділяє особливу увагу правильності структури, зручності навігації, адаптації під різні екрани. Також ми надаємо послуги SEO-просування як для сайтів власної розробки, так і для проєктів від інших студій.

Скільки потрібно часу для SEO-просування сайту в Google

З яких етапів складається SEO-просування?

Щоб розуміти, скільки часу потрібно для просування сайту, необхідно розібратися в принципах роботи та основних етапах.

Насамперед усе починається з розробки стратегії просування. Тут власник вебсайту разом з SEO-фахівцем окреслюють результат, якого потрібно досягти - це і приріст трафіку, і утримання позицій у Google, і зростання трафіку за окремими ключовими запитами.

Етапи SEO-просування інтернет-ресурсу:

 1. Аналіз ніші та конкурентів, технічний аудит. Сюди входить аналіз сайтів, які вже є в топі видачі; видимість за низькочастотними, середньочастотними і високочастотними ключовими запитами; аналіз профілю посилань тощо.
 2. Збір і кластеризація семантичного ядра. Це база всіх ключових слів, які необхідні для просування вебсайту, вони поділені на розділи й окремі теми.
 3. Розробка структури ресурсу. На цьому етапі SEO-фахівець складає структуру з урахуванням того, що під кожну ключову групу повинна створюватися окрема сторінка, яка буде їй відповідати.
 4. Внутрішня перелінковка. Цей процес, за умови, що він виконаний правильно, полегшує пошуковикам і звичайним користувачам "орієнтуватися" на сайті та забезпечує зручну і коректну навігацію.
 5. Оптимізація контенту. Робота над заголовками, мета-тегами, текстами, що містять правильно розставлені ключові слова і фрази.
 6. Поліпшення юзабіліті сайту. Опрацювання показників поведінки користувачів, таких як перегляд сторінки до кінця, відсоток відмов і повернення користувачів.
 7. Зовнішня оптимізація. Тут ідеться про зовнішню кількість посилань. В очах пошукової системи, чим більше на сайт посилаються інші ресурси (особливо авторитетні), тим більше довіри цей сайт викликає, а значить його слід підвищити у видачі.
 8. Робота з конверсією. Для цього фахівці спрощують процес замовлення товару, додають додаткові способи зв'язку і всіляко намагаються поліпшити досвід здійснення покупок на сайті.

Чи можна прискорити процес SEO-просування сайту?

Якщо ви хочете скоротити терміни отримання результатів до мінімуму, рекомендуємо пам'ятати про таке:

 • намагайтеся швидко погоджувати всі технічні правки, які надсилає вам SEO-фахівець;
 • максимально швидко затверджуйте тексти, написані для сайту;
 • оперативно надавайте зворотний зв'язок щодо проєкту.

Веб-студія в Києві MEGASITE запрошує вас на безкоштовну консультацію щодо вашого проєкту. Наші фахівці дадуть відповідь на всі питання щодо SEO-просування, його термінів, приблизної вартості.

Давайте обговоримо
Ваш проект
error
Ваше ім'я
error
Ваш телефон
error
Коментар
error
Послуга
error
error
Ваше ім'я
error
Ваш телефон
error
Страница
error
Або залиште заявку
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
error
Ваше ім'я
error
Ваш телефон
error
Ваш E-mail
error
Онлайн прорахунок