Вкрай важливо, щоб пристрої, під'єднані один до одного через мережу, швидко взаємодіяли між собою і видавали потрібний результат без участі людини. Це можливо лише за наявності якісної інфраструктури, здатної оперативно обробляти великий потік інформації. Важливим її елементом є база даних для IoT, де збираються, зберігаються й аналізуються відомості з усіх підключених пристроїв. У цій статті ми розглянемо, як працює база даних для IoT і як оптимізувати її використання.
IoT, також відомий як Internet of Things, IoT або «Інтернет речей» - це мережа під'єднаних один до одного пристроїв і технологій, які обмінюються даними та взаємодіють між собою. Простий приклад - фітнес-браслет, який збирає інформацію про ваш фізичний стан і надсилає її на смартфон, де вона обробляється та аналізується.
Серед відомих прикладів IoT також можна назвати:
Уся інформація, одержувана з таких систем, має десь зберігатися й оброблятися. Для цього розробники, зокрема фахівці MEGASITE, задіюють сховища для IoT, здатні миттєво обробляти, фільтрувати, аналізувати відомості.
Щоб ефективно справлятися зі своїми завданнями, якісні бази даних для IoT систем повинні відповідати таким вимогам:
Гнучкість у розгортанні робить data-бази універсальнішими, дає змогу оптимально використовувати їх у різних умовах, оскільки покращує продуктивність, надійність і швидкість обробки інформації. Для цього сховища необхідно встановити в різних місцях - на самому пристрої, на розташованому поруч сервері, у хмарі, центрі обробки інформації.
Як працює база даних для IoT, залежить від типу сховищ - гарячого (потокового) або холодного (статичного). Перші фокусуються на інформації, яка постійно змінюється, другі - на зберіганні даних, які не потребують постійних корекцій. Вибір залежить від цілей замовника, але часто виникає необхідність застосовувати обидві форми.
Окремо варто відзначити графові бази даних для IoT систем, які активно використовують алгоритми ШІ, щоб ефективно моделювати та зберігати складні взаємозв'язки між об'єктами. Наразі цей напрямок вважається дуже перспективним.
Потокові бази для IoT підходять для завдань, де важливе оперативне оброблення та зберігання інформації в реальному часі. Вони забезпечують швидкий доступ до часто використовуваних даних, які активно змінюються.
З особливостей гарячих БД для IoT даних варто виділити:
Щоб працювати з даними, що активно змінюються, часто використовують NoSQL. Так називають різнорідні системи управління сховищами, які відрізняються від традиційних реляційних (SQL) систем гнучкістю в структурі та можливістю масштабування.
Статична база даних для функціонування IoT розрахована на архівні дані або рідко затребувану інформацію. Оскільки постійного оновлення файлів не потрібно, акцент робиться на їхнє надійне і безпечне зберігання.
На відміну від гарячих сховищ, надшвидкого доступу вони не забезпечують. За ціною холодна база даних для IoT менш затратна, оскільки використовуються дешевші методи зберігання - наприклад, HDD (жорсткі диски) або недорогі хмарні рішення.
Так називають тип сховищ, які призначені для зберігання і обробки інформації, що надходить з різних пристроїв. Для цього використовується графова модель, де задіяні:
Графові БД для IoT активно використовують AI, що дає змогу легко обробляти складні, багаторівневі зв'язки, зокрема неструктуровані відомості, які швидко змінюються. Графова модель ефективно відстежує всі залежності. Це корисно, наприклад, під час аналізу ланцюжків поставок або взаємодій сенсорів і приладів у розумних будинках, а також для швидкого виявлення шахрайства.
Щоб база даних для IoT була ефективною, дуже важливо оптимізувати її роботу. Для цього використовують різні методи і технології, серед яких варто виділити:
Щоб детальніше дізнатися про розробку БД для IoT для свого проєкту, зв'яжіться з менеджером IT-компанії MEGASITE. Ми займаємося розробкою сайтів і пропонуємо комплексні рішення для ефективного управління сховищами для IoT-пристроїв.
Щоб зв'язатися з нами, зателефонуйте за номером +38 (050) 3986 274 або залиште свої контакти у формі зворотного зв'язку на нашому сайті.