Вартість розробки сайту у 2024 році

18 січ 2024
183 переглядів
5.00/ 5  (1)
Вартість розробки сайту у 2024 році

Одне з основних питань, з яким стикається студія MEGASITE під час первинного обговорення проєктів із клієнтами, звучить так: "Скільки коштує сайт і як ця ціна формується?". У цьому матеріалі ми розглянемо всі основоположні чинники, які впливають на кінцеву вартість створення сайту в 2024 році.

Важливість розуміння ціноутворення розробки

Розглядаючи питання ціни розроблення сайту у 2024 році, хочемо підкреслити, що створення інтернет-магазину, корпоративного сайту або Landing page - це завжди індивідуальний проєкт, а не шаблонне рішення. Звісно, коли ми говоримо про типи сайтів без кастомного розроблення, то можемо згадувати якісь шаблонні рішення, але вони тут використовуються тільки як точкові інструменти, а не як загальний підхід до реалізації проєкту.

Сайт створюється виходячи з потреб клієнта і цілей у бізнесі. Під ці запити ми і пропонуємо низку рішень, які потім втілюються в життя у вашому сайті. Кожен проект повністю індивідуальний, тому і вартість розраховується індивідуально. Не буває двох однакових інтернет-магазинів, навіть якщо на перший погляд здається, що це так. Ці сайти між собою відрізняються дизайном, складністю рішень, які використовуються, структурою, функціоналом, каталогом тощо, а на це потрібна різна кількість часу розробників.

Кількості годин, які фахівці витратили на створення вебсайту, і буде ключовим показником під час розрахунку вартості за проєкт.

Однак деякі усереднені дані все ж є. CEO IT-компанії MEGASITE Сергій Колозенко протягом довгого часу є членом ком'юніті UA Web Agencies. У цій спільноті було проведено інформативне дослідження, яке показало такі результати.

За даними опитування, найбільшу кількість проєктів (29%) минулого року було виконано з бюджетом 10-30 тис. доларів.

Середній бюджет розробки сайту у 2023 році

Крім іншого, у дослідженні UA Web Agencies також вказується, що 2023 року найчастіше (35%) рейт IT-компаній становив від 31 до 40 доларів за годину. На другому місці показник 26-30 доларів за годину.

Середній рейт IT-компаній у 2023 році

Після того, як ми пояснили принцип ціноутворення веб-сайту для бізнесу, перейдемо до конкретних чинників, які впливають на ціну розроблення сайтів у 2024 році.

Вартість розробки за типами сайтів

Як ми вже говорили, вартість розробки сайту безпосередньо залежить від кількості годин, витрачених на проєкт. Чим він складніший, тим більший бюджет необхідний для його реалізації.

На різні типи ресурсів потрібна різна кількість часу. Так, односторінковий сайт коштуватиме значно менше, ніж сайт для електронної комерції, тому що у них абсолютно різна будова і функціонал.

Якщо розглядати односторінковий сайт, то його головна функція - щоб користувач здійснив цільову дію (залишив свої контакти, заповнив форму, перейшов далі ланцюжком воронки продажів тощо). Функціонал і обсяг (кількість сторінок) такого проєкту мінімальний, а його ключова особливість у грамотно складеному дизайні та контенті з маркетингового погляду. Тому розробка Landing Page, як правило, вимагає менше часу, ніж інші типи ресурсів.

Інтернет-магазин складається із сотень, якщо не тисячі, сторінок, і передбачає цілу низку функцій для зручного здійснення покупок:

 • каталог з інтуїтивною функцією пошуку;
 • оформлення та оплата покупок;
 • особистий кабінет і відстеження замовлень;
 • панель адміністратора;
 • можливість залишати відгуки;
 • надсилання повідомлень тощо.

Розробка інтернет-магазину, як правило, займає від 2 місяців. Вартість розробки eCommerce і час безпосередньо залежить від кількості сторінок з товарами і функцій, які хоче бачити клієнт.

Розробка корпоративного сайту включає сторінки з інформацією про компанію, про її послуги або товари, контакти, корпоративний блог, останні новини, відгуки клієнтів. На створення корпоративного порталу може знадобитися багато часу, це залежить від обсягу інформації, яку потрібно розмістити, наявності або відсутності каталогу товарів, складності функціоналу, присутності адмін панелі. Тому ціна сайту під ключ може сильно варіюватися.

Етапи розробки сайту та їхня вартість

Вартість сайту розраховується також виходячи з роботи, яку потрібно виконати на кожному етапі реалізації проекту:

 1. Стратегія та аналіз ЦА. На цьому етапі вивчається ніша, діджитал-рішення конкурентів, потреби цільової аудиторії. Виходячи з цих даних ставляться цілі, продумується логіка ресурсу, змальовується кінцевий результат. Усе це детально прописується в ТЗ - документі, що містить усі технічні вимоги до ресурсу. Вартість розробки стратегії сайту і технічного завдання залежить від низки факторів: кількість залучених фахівців, складність завдання тощо.
 2. Створення прототипу сайту. Дизайнер відмальовує структуру сторінок, розташування блоків, використовуючи фірмові кольори компанії, і віддає прототип на затвердження замовника.
 3. UI / UX дизайн. Коли прототип затверджено, починається відтворення всіх сторінок ресурсу в найдрібніших деталях, продумується логіка використання, зручність для користувача, інформативність тощо. Вартість дизайну сайту в Україні може відрізнятися залежно від виконавця або агентства, до якого ви звернетеся. Але варто розуміти, що це один із ключових елементів ресурсу, тому якісна робота не може коштувати дешево.
 4. Front-End розробка. Реалізація клієнтської частини продукту (інтерфейсу).
 5. Back-End розробка. Внутрішня частина веб-сайту, яка знаходиться на сервері і прихована від очей звичайних користувачів.
 6. CMS. Кінцева вартість веб-сайту залежить від того, яку адмінпанель буде обрано - вже готову CMS або ж кастомну розробку з індивідуальним функціоналом.

Як визначається вартість розробки у 2024 році на практиці

Основні моменти, які впливають на кінцеву ціну на сайти у 2024 році:

 • який тип сайту потрібен - лендінг, каталог, інтернет-магазин тощо;
 • наскільки складною має бути структура;
 • скільки сторінок має містити сайт;
 • чи потрібно збирати семантичне ядро або ж клієнт його вже надає;
 • складність дизайну і присутність візуальних рішень, наприклад, 3D-анімація;
 • які функції мають бути присутні - інтеграція з платіжними системами, особистий кабінет клієнта, різні калькулятори.

Якщо ви хочете замовити розробку сайту з гарантією результату, запрошуємо вас на безкоштовну консультацію в MEGASITE. Наші менеджери дадуть відповідь на всі питання і зроблять попередній розрахунок вартості проєкту.

Давайте обговоримо
Ваш проект
error
Ваше ім'я
error
Ваш телефон
error
Коментар
error
Послуга
error
error
Ваше ім'я
error
Ваш телефон
error
Страница
error
Або залиште заявку
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
error
Ваше ім'я
error
Ваш телефон
error
Ваш E-mail
error
Онлайн прорахунок